Deň 3 225km 24.7.2021

Day 3/15 

225km

Hallstatt 🇦🇹 - Berchtesgaden 🇩🇪 - Grossglockner 🇦🇹

Zobudil som celý tábor ....

Áno , cieľ vstať čím skôr - zbaliť veci , stan .... niečo času zaberie, a keďže tu je premiéra chce to skoro-vstaj.

Lenže ! Po zaberačke som úspešne vypol všetky nastavené budíky , a aj všetky tie o 5 minút 😃

Takže 6:00 , 6:05 , 6:10 a úspešne aj 7:00 , 7:05 , 7:10 .... keď som sa konečne prebral k životu po ťažkej noci okolo 7:30, s panikou som zistil, že zas budem všade meškať.

(verím, že cez ten hrubý 2 vrstvový stan to nebolo počuť , určite hej .... lebo keď je počuť prd z toho vedľajšieho stanu ... ) No nič ,  nie že by na tom záležalo , ale chcel som stihnúť všetko .... Aj ked je to náročná úloha, lebo si uvedomujem schopnosti malého prdifúza.

Zbaliť môj vlastný kemp a všetky veci nieje úplne sranda, keďže musím mať nabaleno zimno-letno. Zajtra to snáď pôjde rýchlejšie , taaakže 9:06 tankujem (za ten rituál "veci dole, veci hore" ďakujem inžinierom víka nádrže pod sedačkou )

Hádžem do googlu "orlie hniezdo" a celou cestou sa učím vysloviť slovo *Bertechsgaden*  

"Hrdlokameňdom" 

The Eagle's Nest

+https://maps.app.goo.gl/tfHKUAXNQLNQtcGS8

Učím sa, že oni vlastne ani nevedia, že to takto voláme "Orlie hniezdo" , majú zaužívaný názov  *Das Kehlsteinhaus* podľa guuglu Das Hrdlo - kameň - dom ...

Prístup je dvoma spôsobmi , pešo alebo nechať vehikel na parkovisku a vyviezť sa autobusom v cene vstupenky. Volím pre rýchlosť času autobus / výhľady sú neuveriteľné  , fotím - točím čo sa dá. Pod "hrdlo - kamen - dom-om"

je parkovisko , kde je potrebné rezervovať čas cesty naspäť. Z parkoviska vedie tunel, ktorý končí výťahom. Presne 124 poschodí, aj keď v skutočnosti len 2. No proste nebudem prezrádzať viac , je to úžasné miesto, z ktorého dýcha časť histórie s neuveriteľným výhľadom. Dá sa tam stráviť aj celý deň , prípadne si uvedomujem, ak by som šiel pešo - nikto mi okrem nástupu do minibusu nekontroloval lístok.

Zas meškám ......

Ešte len okolo 13tej sedlám stroj a razím smer Zell am see. Zdržal som sa pri mestečku Nussern na okruhu , kde ma zlákal neskutočný zvuk .Ten soung GT3 čo to tlačí na podlahu , alebo bájna Alfa 4c, ktorú som doteraz videl len na obrázkoch. Teda zas zdržanie 🐌 ale proste nedalo sa odolať.

Míňam krásne jazero Zell am see okolo 15:20 , kde to žije letným životom. Pádim na Grossglockner

Okolo 16:00 je to tu !

Konečne bájny , ospevovaný Grossglockner -  modla dobrodruhov. Na rampe sa mi nepodarilo zjednať cenu vstupného 😃 

Grosse motorrad 28 ojró , kleine skúter half prajs

Nein 😃 , škoda nevyšlo.Za vespu rovnako ako za 300kg Harley, i keď je pravda, že mi to trva dlhšie. Teda vlastne na Gross strávim viac času.

Je to tu ... prvý krát vidím skutočný ľadovec v Alpách. Pocity sa ťažko opisujú, rovnako ako to čo vidím. Proste je to presne tak , ako som si to pamätal zo Slovinska alebo z Talianska. Fotky snáď povedia viac..

Takže svištím si to asi tak 35kmh , nechcem to tlačiť na doraz na 40tku ... Cestou ma obehujú asi všetci okrem cyklo ľudí , no o to viac si to vychutnávam. Než vyleziem na Edelweißspitze, 2563 m.n.m výška , pichnem žihadlo medzi všetky tie nabuchané GS , Harley a kúpim magnetku, je okolo 17tej ....  Krása , vidno to takmer všetko naokolo.Počasie je krásne slnečné , ako na objednávku.

Pokračujem ďalej priamo cestou pod Grossglockner .... len sa voľajako začína zaťahovať , obliekam si teplejšie veci. Behom pár minút sa krásny slnečný čas, občas mráčik mení na čierno čiernú tmu. Nastáva takmer totálny kolaps a búrka a blesky začnú šľahať tak, že mám pocit že ma trafia.... Nadmorská výška robí svoje. Už len pár km a som na parkovisku Grossglockner , kašlem na nepremok - to dáš , stihneš to. Búrka zúri cez údolie naproti ..... Mraky čierne ako cesta cez známe sídlisko v Košiciach.

Keď predomnou spadol prvý krúp ❄️🌨️ , bol som tesne pred garážou a ďakoval chytrej dizajnérskej hlave, ktorá to tu navrhla. Stihol som 🏁 , vonku to nenormálne zúri , ja elegantne suchou nohou. Tak dávam nepremok , nevidno ani prd.  Je 18:30 ... ja som uväznený v búrke na Grossglockner , do kempu je to minimálne 1:30h .... bez šance.

Rezignujem a vzdávam to , hľadám ubytovanie......

Polizei štop ✋

Trefa , asi tak 2-3 km priamo na Gross , izba + raňajky 34€ , mastím tam.

Cestou ma stopol policajt , ozaj perfektnou angličtinou ma upozornil na kamene ktoré naplavila voda na cestu. Je to prejazdné , ale treba dávať obrovský pozor. Padla hmla , ešte že mám hmlovku 😃 (požičal som si od ženy z bicykla svetielko)

Chatári ma vítajú , nerozumiem ani prd...Ach tá nemčina , no nejak sa dohovorím , ubytko vybavené. Skvelý domáci vymyslel spôsob kam ukryť Vespu. Teraz sa to môže vonku aj...

Na večeru si dávam kvalitný šniclík a premýšľam, že som vlastne vyhral , bolo to dobré rozhodnutie.

Noc priamo vo výške 2140 m.n.m  má neskutočné čaro .... Vonku sa to dáva do kľudu.

Verím, že ráno ho aspoň uvidím ........ padám zmordovaný do postele a premýšľam či ten snežný pluh čo vidím z okna je skutočný.

Udeľujem horskej chate Karl Volkert 10* z 5*

Karl Volkert Haus

https://maps.app.goo.gl/3Ac4YGjN9hFvKWH66


Komentáre

Napíšte mi 📧

Meno

E-mail *

Správa *

Obľúbené príspevky