Vespa primavera Touring 125

Moja Primavera


Vždy som túžil po malom vlastnom kúsku Talianska. Veď aj kto by nechcel takmer národnú ikonu ku ktorej sa hrdí každý Talian.  Doslova stovky som ich stretával na dovolenkách a vždy tak v duchu závidel, a predstavoval si aké by to bolo skvelé jednu vlastniť.

K mojej Vespe primavera 125 touring som sa dostal až v roku 2020 , a to tak že náš miestny predajca Vespa Košice 🐝 vymyslel skvelú akciu naskladový model 2017. TOURING to pravé pre mňa, rodeného cestovateľa a turistu. táto výbava zahŕňa stredné plexi, púžasný predný a zadný nosič batožiny. Povodne ako panský a frajerský módny doplnok na nedeľné jazdy mestom. No život ukázal, že ma to baví fest. Občasné jazdy sa zmenili na každodenné dochádzanie do práce, jazdu po okolí až nakoniec krížom po európe.  Každodenná rutina sa proste mení na zážitok a vnútorný pocit štastia ....

Vespa je značka skútra vyrobená talianskou spoločnosťou Piaggio. Je známa svojím charakteristickým retro dizajnom a praktickým využitím pre každodennú jazdu v meste. Vespy boli prvýkrát vyrobené v roku 1946 a odvtedy sa stali ikonou talianskeho štýlu a kultúry. 

História vespy sa začala písať v roku 1946, keď talianska spoločnosť Piaggio vyrobila svoj prvý skúter s týmto menom. Cieľom bolo vytvoriť praktické a cenovo dostupné dopravné prostriedky pre ľudí, ktorí hľadali alternatívu k bicyklu po tom, ako bol zničený mnohými vojnovými útokmi. Vespa sa rýchlo stala populárnou vo Taliansku a neskôr aj v ostatných krajinách sveta, kde bola využívaná ako bezpečné a pohodlný prostriedok pre každodennú jazdu.

V rokoch 1950 až 1960 sa vespa stala neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho života v mnohých krajinách, ako napríklad vo Francúzsku, Španielsku, Nemecku a Veľkej Británii. Tieto skútre boli často vyhľadávané pre ich dizajn a pohodlie, a stali sa symbolom mladosti a slobody.

Od 60. rokov sa vespy začali vyrábať v rôznych verziách a modeloch, vrátane väčších a výkonnejších verzií, ako aj menších a ľahších verzií pre mestskú jazdu. Vespa sa stala ikonou talianskeho štýlu a kultúry a je dodnes vyhľadávaným produktom pre mnoho zákazníkov po celom svete.

Komentáre

Napíšte mi 📧

Meno

E-mail *

Správa *

Obľúbené príspevky